Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1000w |
| Capacity | <1L, <=1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 6V |
| Brand Name | XMSJ, Brewista |
| Origin | Mainland China, China |
| After-sales Service Provided | None |
| Warranty | None |
| Style | Electric Kettle |
| Application | Car, RV, Outdoor, Hotel, Garage, Commercial, Household |
| Power Source | Electric, Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Material | Stainless steel |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Power | 1000, 1000W-1500W |
| Voltage | 220, 220 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | BV382606VCN |
| Type | Portable Kettle |
| Control Type | Digital |
| Packing | Standard paper carton |
| MOQ | 4 sets |
| Function | Heating and timing |
| Heating Speed | 3-5 Minutes Fast |
| Temperature Controller | 40~100'C |
| Usage | Hotel Room Home Kitchen Restaurant |
Instock
There are no reviews yet.