Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | HE292 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | Glass |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Scented tea/dessert/stew/keep warm |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | <500W |
| Capacity | 1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Power | 360W |
Instock
There are no reviews yet.