Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 30 × 40 cm |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | WP160 WP2185 Electric Kettle |
| Style | Thermal Insulation Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce, GS(消费电子), ROHS |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Anti-dry Protection |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 1600W |
| Capacity | 5L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | joyoung |
| Joyoung Model | JYK-15F16 |
| Origin | Mainland China |
| Feature 01: | Joyoung Kitchen Appliances |
| Feature 02: | Large Capacity Electric Kettle |
| Feature 03: | Electric Kettle For Kitchen |
| Feature 04: | Electric Water Boiler |
Instock
There are no reviews yet.