Instock
| Weight | 1.711 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Safety Auto-Off Function, Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Backlight, Smartphone control, Water level indication, Temperature control, Temperature support, Digital display, Shutdown when removed |
| Power (W) | 1800W, 1800W |
| Capacity | 1.7L, 1.7L |
| Heating Method | Underpan Heating, Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V, 220V |
| Brand Name | Xiaomi, MIJIA |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2Pro |
| Style | Electric Kettle |
| Material | Stainless Steel |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
Instock
There are no reviews yet.