Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Plastic&Glass |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | HOTSY-W18AH |
| Style | Electric Tea Service Set |
| Certification | CCC, CB, ce |
| Material | Glass&Stainless |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | <4 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control, Temperature support, Digital display, Sound signal |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base, CordLess |
| Power (W) | 1500W(Included)-2000W(Not Included) |
| Capacity | >2L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 240V |
| Brand Name | HOTSY |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.