Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 33 cm |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | ce |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Heating Speed | 3-5 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Temperature support, Digital display |
| Power (W) | 1350w |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Energy efficiency level | First level |
| Additional features | Automatic power outage, anti dry burning |
| Electric kettle material | stainless steel |
| Induction furnace head | 1 |
| capacity | 1L |
| Electric kettle capacity | 1 |
| power | 1350W |
| colour | [High end – Touch] |
| Maximum power of electric kettle | 1350W |
| producing area | China |
| Applicable number of people | 2-3 |
| Recommended audience | adult |
| Shell material | stainless steel |
| Operation method | mechanical |
| Heating speed of electric kettle | 3-5 |
Instock
There are no reviews yet.