Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 1032J |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 300W |
| Capacity | <1L, 400ml |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Size | 147*150*160mm |
| Functions | Boil water/keep warm/stew/make milk powder |
| Inner tank material | 304 stainless steel liner |
Instock
There are no reviews yet.