Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 32 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | Aug-12 |
| Shell Material | Ceramic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Tea Service Set |
| Certification | CE |
| Material | Ceramic / Glass |
| Heating Speed | <4 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 1500W |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.