Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 62 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 100w |
| Capacity | <1L |
| Voltage (V) | 6V |
| Brand Name | DUTRIEUX, OEM/ODM |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Style | Electric Kettle |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Power | 1500 |
| Voltage | 220 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | DM-W20-1A/2A |
| Type | Portable Kettle, Temperature Controller |
| Control Type | Other |
| Usage For | Boiling water |
| Processing material | Water |
| Heating method | Concealed element |
| Certification | CE.RoHs.LFGB |
| Function | Fast Boil Water |
| Temperature Controller | 30~110'C |
Instock
There are no reviews yet.