Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Bottle |
| Certification | CCC |
| Material | Plastic |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Water level indication, Temperature control, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 1000w |
| Capacity | 1-2L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.