Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.97 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 22 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Kettle |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Scale Window |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Water level indication, Temperature control, Temperature support, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1500W |
| Capacity | 1.7L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 120V |
| Brand Name | CACHOO |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.