Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Bottle |
| Certification | CE |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | Below 1000W |
| Capacity | 0.5L |
| Heating Method | Built-in Heating Film |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | kbxlife |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | portable electric heating Cup |
| Rated Power | 300w |
| Net Weight | 0.5KG |
| Feature1 | Close the lid to boil water |
| Plugged in | keep warm for 12 hours |
| Power off | keep warm for 1 hour |
| Feature2 | constant temperature boiling water |
| Feature3 | Stainless steel inner cover |
| Feature4 | Double layer anti-scalding insulation |
Instock
There are no reviews yet.