Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | KBE998 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | ce, CCC |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Scale Window |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Anti-dry Protection, Overheat Protection, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 600W |
| Capacity | 0.8L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | kbxstart |
| Origin | Mainland China |
| Product size | 210*180mm |
| Product weight | about 1.26kg |
| Power cord length | 1 meter |
Instock
There are no reviews yet.