Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 27 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | H01 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Feature | CordLess |
| Power (W) | 300W |
| Capacity | <1L, 550ml |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Dobleuno |
| Origin | Mainland China |
| Net weight | 520g |
| Function 1 | Boil water |
| Function 2 | Rinse milk |
| Function 3 | Keep warm |
| Function 4 | Brew |
| Liner material | 304/316 stainless steel |
| Temperature adjustment | 113°F/131°F/176°F/212°F |
| Plug in keep warm | 12 hours |
Instock
There are no reviews yet.