Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Bottle |
| Certification | CE |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | None |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control, Temperature support |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 600w |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 100-240V |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Material of liner | 316 stainless steel |
| Rated Power | 600W |
| Product Type | Portable electric kettle |
Instock
There are no reviews yet.