Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.655 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 26 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | RAGE 1S |
| Style | Intelligent Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control, Digital display, Quick water boiling/temperature adjustment/keep warm mute |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1500W |
| Capacity | 0.8L, 800ml |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Gear | 8 |
| Temperature adjustment | 40°C/45°C/55°C/65°C/75°C/85°C/92°C/100°C |
| Inner tank material | 304 stainless steel |
| Size | 296*202*188mm |
Instock
There are no reviews yet.