Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 23 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | Mar-12 |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 0088 |
| Style | Thermal Insulation Electric Kettle |
| Certification | CCC |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | None |
| Heating Speed | >10 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control, Temperature support, Digital display, Shutdown when removed |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 80w |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Built-in Heating Film |
| Voltage (V) | 24V |
| Brand Name | KDXIONG |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.