Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | Joyoung D605 Electric Kettle |
| Style | Health Preserving Pot |
| Certification | ce, LFGB, ROHS, SASO, CE |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Water level indication, Temperature control, Sound signal, Shutdown when removed |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 800W |
| Capacity | 1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | joyoung |
| Joyoung Model | K10-D605 |
| Origin | Mainland China |
| Features 01: | Joyoung Electric Kettle |
| Features 02: | Joyoung Health Kettle |
| Features 03: | D605 Health Preserving Pot |
| Features 04: | Multifunction Electric Kettle |
| Features 05: | Joyoung Kitchen Appliances |
Instock
There are no reviews yet.