Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | GL44 |
| Style | Electric Tea Service |
| Certification | CCC, CE |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Make tea/steam tea/keep warm/boil water quickly |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 500-1000W |
| Capacity | 1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Control method | knob type |
| Voltage | 110V or 220V |
| Power | 600W |
| 2 modes keep warm | Manual/automatic |
Instock
There are no reviews yet.