Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 40 cm |
| Number of Speed Settings | 6 |
| Mixing Bowl Capacity | 5.5L |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 50*30*12 |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Pouring Shield, Wire Whip |
| Mixing Bowl Material | STAINLESS STEEL |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Model Number | SF8064 |
| Feature | Beater Ejector Button, Bowl-Lift Design, Tilt-Head Design, die cast beater, die cast dough hook |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | CB, CE, CSA, EMC, EMF, ETL, GS, LFGB, RoHS, SASO, UL, UR, CCC, none |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1400 |
| Brand Name | SONIFER |
| Origin | Mainland China |
| Feature1 | full metal strong SUS304 whisk |
| Feature2 | Pure copper motor inside |
| Feature3 | Metal gear box and 5 stage transmission |
Instock
There are no reviews yet.