Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 22 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HXJ810 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 15-17min |
| Remote Distance | ≥200m |
| Dimensions | 47*11.8*13.5 |
| Max Speed | 35KM/H |
| Charging Time | 2.5-3min |
| Charging Voltage | 7.4V 3000mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | TOYFORU |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| HXJ-810 | High Speed |
| Speedboat | 35km/h 2.4GHz Dual High |
| Speed | Remote |
| Control Speedboat | Adult Children Toy |
| Motor | Turbojet |
Instock
There are no reviews yet.