Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 28 × 42 cm |
| Cup Body Material | STAINLESS STEEL |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | A3000 |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 18000Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 10.6*14.1*13.3inch |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 0.5L-1L |
| Function | Automatic Pulp Ejection |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | Manual |
| Type | Centrifugal Juicer |
| Certification | CE |
| Power (W) | 370W |
| Capacity | <500ml |
| Brand Name | HLLSSF |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 220V /110V |
| N.W | 12kg |
| Extractor ouput | 80-100kg/hr |
Instock
There are no reviews yet.