Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cup Body Material | TRITAN Material |
| Charging Port Shape | Round |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 48Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 44*22*13.5cm |
| Housing Material | Plastic |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 1.501L(Included)-2L(Included) |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Juicing, Ice Crushing, Dry Grinding, STIRRING, Soya-bean Milk, Tofu, Ice Cream, Juice, soy milk, ice cream milkshake |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | Manual |
| Type | Single Gear (Masticating) Juicer |
| Certification | 3C, CE |
| Power (W) | <200W |
| Capacity | 1501-2000ml, 1000ML |
| Brand Name | Huwow |
| Origin | Mainland China |
| Brand | Huwow |
| Power | 200W and below |
| Rotational speed | 50 r/min clock |
| Body material | Plastic |
| Maximum disposable juice output | 801mL (inclusive)-1000mL (inclusive) |
| Additional functions of Juicer | Making milkshakes |
| Capacity of pulp residue box | 0.5L (inclusive)-1L (inclusive) |
Instock
There are no reviews yet.