Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Cup Body Material | STAINLESS STEEL |
| Charging Port Shape | Oval |
| Model Number | Juicers |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 12001-15000Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 13.3*11.2*38cm |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | > 2.001L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Non-Drip Spout, Juicing, Vegetable cutting, STIRRING |
| Laying Method | Table |
| Type | Single Gear (Masticating) Juicer |
| Power (W) | <200W |
| Brand Name | Zoeydam |
| Origin | Mainland China |
| power | 80W |
| voltage | 220-240V |
| capacity | 0.5L |
| rotation speed | 60 rpm |
| size | 13.3*11.2*38 |
| Net weight | 1.3KG |
Instock
There are no reviews yet.