Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 28 × 27 cm |
| Cup Body Material | Plastic |
| Charging Port Shape | Oval |
| Model Number | B5100 |
| Rating (Rpm) | 80Rpm |
| Housing Material | Plastic |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 0.5L-1L |
| Function | Automatic Pulp Ejection |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | Two Gears |
| Type | Single Gear (Masticating) Juicer |
| Certification | ETL |
| Power (W) | 200w |
| Capacity | 500-1000ml |
| Brand Name | LUFVEBUT |
| Origin | Mainland China |
| Color | Grey |
| Mode | Hard/Soft |
| Rotation Direction | Forward/Reverse |
| Juice Yield | 98% |
| Calibre | Safety Calibre |
| Material | TRITAN |
| Filter | Easy to clean |
Instock
There are no reviews yet.