Instock
| Weight | 4.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 19 × 49 cm |
| Cup Body Material | Plastic |
| Charging Port Shape | Oval |
| Model Number | 2020PRO(JE-B03B) |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 48Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 9x6x18 |
| Housing Material | Food Grade ABS |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 1.001L-1.5L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Dish Washer Safe, Non-Drip Spout, REVERSE, Juicing, STIRRING, Milk Shake, Mixing, Meat Grinding, Soya-bean Milk, Solid Food, Tofu, JAM, Ice Cream |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | One Gear |
| Type | Single Gear (Masticating) Juicer |
| Certification | CB, 3C, CE, EMC, GS(消费电子), LFGB, ROHS |
| Power (W) | 150w |
| Capacity | <500ml |
| Brand Name | MIUI |
| Origin | Mainland China |
| Weight | 3.85KG |
| Noise index | <50db |
| Safety | BPA free |
| Certif | FDA |
| Release | 2019 |
| Wire length | 100cm |
| Feeding port | Dual hopper |
| Auger | Singer wing |
| Filter component | Filterfree Juice strainer/Smoothie Strainer |
| Motor | D/C |
| Safety sensor | Mechanical Microsensor |
| Rated usage time | Less than 30min continuously |
| Feeding caliber | 80mm |
Instock
There are no reviews yet.