Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.54 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 9 cm |
| Cup Body Material | TRITAN Material |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | Electric Juicer |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 43Rpm |
| Housing Material | Food Grade ABS |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | < 500ml |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Juicing, Mixing, Soya-bean Milk |
| Laying Method | Hand Held |
| Speed Adjustment | No Selection |
| Type | Centrifugal Juicer |
| Certification | CE |
| Power (W) | 100w |
| Capacity | <400ml |
| Brand Name | 3life |
| Origin | Mainland China |
| feature 1 | electric mini juicer |
| feature 2 | Slow Juicer |
| feature 3 | Electric Fruit Juicer Machine |
Instock
There are no reviews yet.