Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 11 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cup Body Material | Plastic |
| Rating (Rpm) | 18001-20000Rpm |
| Housing Material | ABS |
| Function | Juicing, Milk Shake, Mixing, Soya-bean Milk, Solid Food, JAM |
| Laying Method | Hand Held |
| Power (W) | 150W |
| Capacity | 600ml, 600ML |
| Brand Name | DayPlus |
| Origin | Mainland China |
| Type | Portable Juicer Blender |
| Size | 9.5×9.5x31cm / 3.7×3.7×11 inch |
| Weight | 0.8kg |
| Colour | Black |
| Voltage | 7.4V |
| Power | 150W |
| Lithium battery | 2x 2000mAh |
| Battery life | 3 hours, can squeeze about 25 cups |
| Motor speed | 18000-20000rpm |
| 2-IN-1 | Blender or Drinking Cup |
Instock
There are no reviews yet.