Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | – |
| Power Source | Electric |
| Model Number | V500 |
| Design | SAILBOAT |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 2hours |
| Remote Distance | 500m |
| Warranty | – |
| Dimensions | 54*27*16.5cm |
| Max Speed | 5.4km/h |
| Charging Time | 4hours |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | VISUO |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| CE | Certificate |
| Certificate Number | SZEM1902011003CRV |
| Battery | 7.4V 5200MAH |
| Control Distance | 500m |
| Bait Loading | 1.5KGS |
| Packing List | Boat with Boat Bag |
Instock
There are no reviews yet.