Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 44 × 30 cm |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC, CB, CSA, EMC, ROHS |
| Power (W) | 800W |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| mode of heating | Chassis heating |
| power | Below 800W |
| Product category | rice cooker |
| Model | PT168 |
| Inner liner material | stainless steel |
| energy efficiency index | Level 1 |
| Is there a heat preservation function? | yes |
| Shell technology | PC |
| tick label | Inner wall marking |
| Rated voltage | 220V |
| Fuselage material | plastic |
| Appointment function | have |
| packing list | Body spoon measuring cup instructions |
| Catalog number | PT168 |
| 3C certificate number | 2017010718966199 |
| Applicable number of people | 4-5 people |
| Security features | Prevent dry burning |
| Rated power | 800W |
| Control mode | Microcomputer-style |
| Panel type | NEG panel |
| Liquid crystal display | have |
| Mode of operation | Button type |
| function | Timing, claypot rice, reservation |
| rated frequency | 50 |
| capacity | 5L |
Instock
There are no reviews yet.