Instock
| Weight | 3.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 25 × 23 cm |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Time to market | Apr-15 |
| Weight | 2.8kg |
| External Dimensions | 368*288*243mm |
| Application | 2-6 people |
| Housing Material | ABS |
| Model Number | MB-RE325 |
| Energy Label | Grade 3 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Black Grain |
| Accessories | Measuring Cup, Paddle, Steaming Basket |
| Shape | SQUARE |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC, ce, CE |
| Capacity | 3.0L |
| Power (W) | 605W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, cake, Leben, TIMING, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation, Brown Steamed Rice |
| Heating Method | Three-dimensional Heating |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Features 01 | 220v Home Kitchen Appliances |
| Features 02 | Multifunctional Rice Cooker |
| Features 03 | Portable Rice Cooker |
| Features 04 | Household Electric Cooker |
| Features 05 | Micro Pressure Rice Cooker |
| Features 06 | Suitable For 2-6 People Rice Cooker |
| Features 07 | 3L Large Capacity Rice Cooker |
Instock
There are no reviews yet.