Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 35 × 30 cm |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Application | 4-5 People |
| Housing Material | Plastic |
| Energy Label | Grade 3 |
| Material | Black Grain |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC |
| Capacity | 3.0L |
| Power (W) | 500W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Cooking & Stewing & Heating, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Heat Preservation |
| Brand Name | FEERED |
| Origin | Mainland China |
| Heating method | Heating tube heating |
| Inner liner shape | Circular |
| Tick label | Inner wall marking |
| Rated voltage | 220 |
| Body material | Plastics |
| Applicable number of people | 4-5 people |
| Safety functions | Prevention of dry burning |
| Rated power | 500 |
| Control mode | Microcomputer type |
| Panel type | Black microcrystalline panel |
| Operation mode | Button type |
| Rated frequency | 50 |
| Volume | 3L |
Instock
There are no reviews yet.