Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Installation | Countertop |
| Tray Type | Glass Turntable |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Door Lock Type | Hand Pull Type |
| Power (W) | 901-1300W |
| Function | True Microwave |
| Capacity | >30L |
| Voltage (V) | 120V |
| Brand Name | ZHUOYU |
| Origin | US(Origin) |
| Microwave Oven Type | Countertop Microwave Ovens |
| Door Opening Side | Left Swing |
| Features | Digital Display, Timer, Sensor Cooking, Removable Turntable |
| Oven Feature | Safety Lock, Programmed Cooking Modes, Turntable Plate, One Touch Cook |
| Volume Capacity | 1.6 cu ft |
| Amps | 20 Amps |
| Volts | 120 V |
| Watts | 1100 W |
| Fuel Type | Electric |
| Microwave Turntable Diameter | 12.4 |
| Color | Silver |
| Front Panel Finish | Stainless Steel |
| Assembled Product Weight | 16.2 lb |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 21.80 x 19.80 x 12.20 Inches |
Instock
There are no reviews yet.