Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 189 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | <600W |
| Function | regular grade |
| Capacity | <15L, 4-deck-4-tray |
| Voltage (V) | 110V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Marketing Type | New Product 2023 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | China |
| Voltage | 4.5KW |
| Power | 220V |
| Dimension(L*W*H) | 675*640*500mm |
| Weight | 45 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Product name | Electric Oven |
| Application | Bread Bakery Machine |
| Type | Deck Baking Oven |
| Power Source | Electric |
| Color | Dark Grey |
| Size | 675*640*500mm |
| Material | Stainless Steel 201 |
| MOQ | 1 Piece |
Instock
There are no reviews yet.