Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 31.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 55 × 51 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Rotation Rate(RPM) | 1130 |
| Voltage (V) | 120V, 220V/50HZ |
| Power (W) | <750W, 2250W |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | 0919-1S |
| Capacity (Cup) | 3.5L |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 240*400*425mm |
| Housing Material | Stainless steel |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Commercial |
| Function | Programmable, temprature control, Hot Water System |
| Operating Language | English |
| Application | Commercial |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| logo/pattern | Laser Printing |
| Product name | LEHEHE Water Tank Milk Steamer |
| Steam boiler material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V-240V |
| Boiler capacity | 3.5L |
| Power | 2250W |
| N.W. | 17kg |
| Size | 240*400*425mmmm |
| Water Tank Capacity | 4L |
| Water Tank Material | PC |
| Smart button | 2+1 |
Instock
There are no reviews yet.