Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 17 × 17 cm |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | <750W |
| Power Type | Rechargeable |
| Style | Standing |
| Model Number | MMF-9201 |
| Brand Name | Maestri House |
| Origin | Mainland China |
| Max level for heating | 14.1oz/400ml |
| Maximum Volume for Milk Foam | 7.0oz/200ml |
| Minimum Volume for Milk Foam | 3.5oz/100ml |
| Voltage | 120V, 50Hz |
| Power | 500W |
| Features 1 | Low Noise |
| Features 2 | Auto Stop |
| Features 3 | 304 Stainless Steel |
| Features 4 | Convenient Memory Function |
| Features 5 | Temp Display & Indicator Light |
| Features 6 | Ergonomic Handle |
| Features 7 | 304 Stainless Steel Milk Jug |
| Features 8 | Ease of Use Control Panel |
| Features 9 | Overheat Protection |
| Features 10 | Memory Function |
| Features 11 | Adjustable Temperature |
| Features 12 | Adjustable Froth thickness |
Instock
There are no reviews yet.