Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| LCD | No |
| Capacity (Quart) | 6 |
| Outer Pot Material | STAINLESS STEEL |
| Material of Inner Pot | STAINLESS STEEL |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | LED Display, Pressure Release Device, steam, Boil, Stew, Braise, Soup Stewing, Reservation |
| Capacity | 5-6L |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | 1000W |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | US(Origin) |
| Finish Type | Chrome |
| Product Dimensions | 12"D x 14"W x 13"H |
| Special Feature | Can do fast pressure cooking, or Slow Cooking up to 9.5 hours |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | Hand Control |
| Operation Mode | Automatic |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
Instock
There are no reviews yet.