Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 35 × 39 cm |
| Application | 5-6 people |
| Model Number | SY-50FC8708 |
| LCD | Yes |
| Outer Pot Material | Plastic |
| Material of Inner Pot | Non-stick Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Function | LED Display, Overheat Protection, Pressure Release Device, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE, CCC |
| Capacity | 4-5L, 5L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 900W |
| Brand Name | Bear |
| Origin | Mainland China |
| Product name | Electric pressure cooker |
| Rated frequency | 50Hz |
| Power cord length | 0.9m |
| Product size | 286.5*255*301.5mm |
Instock
There are no reviews yet.