Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 33 cm |
| Application | >9 people |
| Model Number | MY-S5879K |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 5L |
| Outer Pot Material | Metal |
| Material of Inner Pot | fine steel thickened brand liner + black steel thickened brand liner |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | Yes |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Overheat Protection, Pressure Release Device, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE |
| Capacity | 5-6L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1600W |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Features 01 | 220V Home Kitchen Appliances |
| Features 02 | Multifunctional Rice Cooker |
| Features 03 | 5l Large Capacity Rice Cooker |
| Features 04 | High Quality Electric Cooker |
Instock
There are no reviews yet.