Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 35 × 30 cm |
| Certification | CCC |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 900W |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| brand | SUPOR/SUPOR |
| color | SY-50YC9069 |
| Heating method | Chassis heating |
| power | 800W (inclusive) -899W (inclusive) |
| Product category | Electric pressure cooker |
| Inner liner material | Black refined steel |
| Is there a heat preservation function? | yes |
| tick label | Inner wall marking |
| Rated voltage | 111V~240V (inclusive) |
| Panel material | Black crystal microcrystalline panel ceramic panel |
| usage mode | Automatic |
| Appointment function | Yes |
| Appointment time | 8-12 hours |
| diameter | 26cm (inclusive) -30cm (inclusive) |
| Keep warm function | Yes |
| 3C certificate number | 2019010717247610 |
| Product specifications | 5L |
| Applicable number | 4-5 people |
| Safety functions | Prevent dry burning |
| Number of layers | Second floor |
| Rated power | 900W |
| Waterproof function | Yes |
| control mode | Microcomputer type |
| liquid-crystal display | Yes |
| Operation method | Automatic |
| weight | 5KG |
| function | Steaming, boiling, stewing, stewing, timing, appointment |
| capacity | 5L |
Instock
There are no reviews yet.