Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 44 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | >6L, 50L |
| Voltage (V) | 24V |
| Power (W) | 800-899W |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Type | Pressure Cookers |
| Applicable Stove | Gas Cooker |
| Metal Type | aluminum alloy |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | JY-HPC44–50P |
| Product name | 50L Hotel Industrial Aluminum Pressure Cooker |
| Handle | Black Bakelite |
| Color | Mirror Polished |
| Usage | Kitchen Cooking |
| Diameter | 44CM |
| Working Pressure | 45-50Kpa |
| Bottom Thickness | 4.0mm |
| Weight | 9.62Kg |
| Material | Aulminum |
Instock
There are no reviews yet.