Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 69 × 24 × 18 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | UDI022 |
| Design | Speedboat |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | about 8 mins |
| Remote Distance | about 150m |
| Dimensions | 630*170*110mm |
| Max Speed | 50KM/H |
| Charging Time | About 120mins |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Item | RC Speedboat |
| Boat battery | 3S 2500mAh60C 11.1V (XT60 plug) |
| Remote control battery | 4*AA (not included) |
| Motor | MDW.3554A.1800KV Brushless motor |
| ESC | 100A Independent control ESC |
| Receiver | 4CH 2.4G stand-alone receiver |
Instock
There are no reviews yet.