Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 20 cm |
| Certificate Number | 8819295-0025 |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HJ806 |
| Design | Speedboat |
| Control Channels | 3 channels |
| Flight Time | 10-12minutes |
| Remote Distance | 200m |
| Warranty | none |
| Dimensions | 47*11.8*13.5cm |
| Max Speed | 35km/h |
| Charging Time | 1.5-2 hours |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110-220v |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | YUKALA |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.