Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 34 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Warning | Please confirm if the selected purchase option includes sonar. |
| Power Source | Electric |
| Model Number | V020 GPS/ V801 No GPS |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 6 channels |
| Flight Time | About 2-4 hours |
| Remote Distance | 500 M |
| Dimensions | 49*26.4*28.1cm |
| Max Speed | 15KM/H |
| Charging Time | About 6 hours |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.