Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 48 × 41 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, Yumyth/OEM |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Hotel, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Feed Type | Continuous |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Feature | Auto-Reverse Grind System, Sound Insulation |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 5 |
| Power of Motor (Hp) | 600 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 15 |
| Height (Inch) | 11.8 |
| Length (Inch) | 15.2 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | FD4000 |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 3L |
| MOQ | 100 |
| Power | 600W |
| Advantage | High Capacity |
| Working time | 2.5-5H |
| Application Fields | Home Kitchen |
| Usage | food waste drying |
| Weight | 6.5kg |
| Size | 38*30*27cm |
| Noise Level | 40-45db |
Instock
There are no reviews yet.