Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 45 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Model Number | PM550 |
| Type | trash compactor |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 0.75 |
| Material | #45 steel |
| Production Capacity | 50L/H |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pump |
| Weight (KG) | 400 kg |
| Ejector | Automatic chain bale ejector |
| Dimension | Compact Dimensions |
| Structure | Anti-rebound gate structure |
| Safety | The ram will stop running downwards when the feeding gate is opened |
| After Warranty Service | Video technical support |
| After-sales Service Provided | Video technical support |
Instock
There are no reviews yet.