Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.892 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 20 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage | 220V |
| Length (Inch) | – |
| Height (Inch) | – |
| Width (Inch) | – |
| Voltage (V) | 220V-240V |
| Power of Motor (Hp) | 100W |
| Rating (Rpm) | 2000 |
| Frequency (Hz) | 50Hz |
| Grinding Chamber Material | STAINLESS STEEL |
| Feed Type | Continuous |
| Model Number | 4LJCLQ-WP01-1 |
| Feature | Sound Insulation, Overload Protector, Auto-Reverse Grind System, Can Be Connected Dish Washer, Stainless Steel Grinding Elements, Air Switch Control |
| Certification | CE |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Brand Name | JIQI |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.