Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | BMAD, GoldenHot |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Onsite Installation, Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Feed Type | BATCH |
| Grinding Chamber Material | stainless steel |
| Feature | Air Switch Control, Auto-Reverse Grind System |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Voltage (V) | 120 |
| Width (Inch) | 11.93 |
| Height (Inch) | 10.83 |
| Length (Inch) | 13.07 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CY02A |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Product size | 303*275*332MM |
| Material | ABS shell, metal barrel |
| Voltage | AC120V or AC230V 50/60 HZ |
| Carton size | 34*36*32cm |
Instock
There are no reviews yet.