Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | BMAD, OEM |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Hotel, garage, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Feed Type | BATCH |
| Grinding Chamber Material | ABS |
| Feature | Auto-Reverse Grind System |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 500 |
| Power of Motor (Hp) | 525 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 9 |
| Height (Inch) | 9 |
| Length (Inch) | 9 |
| Place of Origin | Anhui, China |
| Model Number | FW300NE-A3 |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology, Food Waste Reused |
| Material | abs plastic, ABS |
| Product name | food composter |
| Usage | Home+Hotel+Office+Outdoor |
| Voltage | 220V / 110V |
| Power | 500W |
| Package | Carton Box |
| Color | gray |
| Logo | Customer Logo |
| MOQ | 2 |
Instock
There are no reviews yet.