Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | BMAD, LANKEE |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 3 years |
| Application | Commercial |
| Power Source | Electric |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | DC permanent magnet motor |
| Grinding Chamber Material | stainless steel |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 3700 |
| Power of Motor (Hp) | 560 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 7.4 |
| Height (Inch) | 13.5 |
| Length (Inch) | 7.4 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | FCD-722 |
| Color | Gold side |
| Size | 188*188*343mm |
| Capacity | 1200mm |
| Weight | 6kg |
| Power | 3/4HP |
| Voltage | 220-240V |
| Certification | CB, ce |
Instock
There are no reviews yet.